RUML EMES s.r.o.

Dobre zohratý tím, ktorého cieľom je spokojný zákazník.

RUML EMES s.r.o.

Spoločnosť EMES s.r.o. bola založená v roku 1993 pánom Ing. Štefanom Chladným. Od začiatku sa venovala zastúpeniu spoločnosti Armstrong International, zameriavajúcej sa na dodávky a správu paro-kondenzátnych systémov. V decembri 2018 zakúpili EMES s.r.o. bratia David a Filip Rumlovi a zaradili ju do skupiny firiem RUML Group.

Spoločnosť EMES bola premenovaná na RUML Emes s.r.o. Sídlo spoločnosti bolo presunuté do Bratislavy a RUML Emes s.r.o. sa začala venovať obchodnému zastúpeniu spoločnosti RUML s.r.o., ktorá je výhradným zastúpením firmy Klinger Fluid Control (výrobca priemyselných armatúr), Klinger Dichtungstechnik (výrobca priemyselných tesnení) a Armstrong International (výrobca odvádzačov kondenzátu, a riešení pre paro-kondenzátne systémy). S postupom času sa spoločnosť rozrástla o 2 obchodných zástupcov pána Viliama Hagera a Andreja Rybeckého a začala sa venovať komplexnej ponuke priemyselných armatúr, tesnení, odvádzačov kondenzátu, a riešení pre paro-kondenzátne systémy.

O RUML Group

Založenie prvej rodinnej firmy RUML v roku 1992 naštartovalo postupný proces budovania širšieho portfólia firiem zameraných na dodávky pre priemysel v Česku aj na Slovensku. Rozloženie portfólia a synergie jednotlivých firiem nám umožňuje byť ekonomicky stabilným a dôveryhodným obchodným partnerom pre našich zákazníkov.

128Zamestnancov
1992Založené
5Spoločností
309 milObrat 2022

História

Začiatok firmy možno v podstate datovať do roku 1979, kedy sa Vladimír Ruml stal obchodným referentom v štátnom podniku Řempo. Túto pozíciu zastával do roku 1992. Jeho hlavnou náplňou bol predaj výrobkov KLINGER v Československu. Akvizícia slovenskej firmy, v tomto prípade navyše s historickým kontaktom na Armstrong International, bolo logickým krokom na posilnenie zastúpenia firme KLINGER, Armstrong International a W. L. Gore na Slovensku. Nadväzujeme tak na skoršie pôsobenie Vladimíra Rumla na Slovensku (otca Davida a Filipa) a ďalej rozvíjame historické kontakty.

2018

Podpis zmluvy so Štefanom Chladnými o predaji firmy
EMES s.r.o., ktorá bola následne začelnená do skupiny ako RUML Emes s.r.o.

2019

Do firmy nastupuje veľmi skúsený obchodný zástupca Viliam Hager. Ihneď od začiatku nadväzuje na svoje bohaté kontakty a úspešne rozvíja obchodné aktivity.

2022

Andreja Rybeckého sme prijali s cieľom rozšíriť obchodné aktivity. Od začiatku vytvoril s Viliamom zohraný tím a skvele sa dopĺňajú.

Vedení spoločnosti

David Ruml
Výkonný riaditeľ / konateľ

David vstúpil do Ruml s.r.o. v roku 1998 s cieľom venovať sa najmä predaju vláknitopryžových a PTFE tesniacich dosiek. Začalo tak vzdelávanie sa v novom obore. Výraznou podporou a zdrojom vedomostí bol v tej dobe intenzivný kontakt s profesorom ČVUT, pánom doc. Ing. Jiřím Lukavským.

Od roku 2015 sa aktívne podieľa na vedení RUML Industry, ktorá sa zaoberá kompletným spracovaním plechu CNC technológiami. Od roku 2018 tiež podporuje rozvoj RUML Emes, spoločnosti, ktorá zastupuje hlavné partnerské firmy KLINGER, Armstrong International, W.L.Gore na Slovensku.

Filip Ruml, MBA
Výkonný riaditeľ / konateľ

Filip je spolu s bratom Davidom majoritným vlastníkom všetkých RUML spoločností. V súčasnej dobe je zodpovedný predovšetkým za stratégiu, financie a business development všetkých firiem RUML. V súčasnej dobe sa najviac venuje rozvoju firiem RUML a RUML Service. Predtým, než v roku 2008 nastúpil do firmy RUML, pracoval ako projektový manager v Komerčnej banke v oddelení marketingu.

Naše spoločnosti

RUML s.r.o.

Zastúpenie popredných svetových výrobcov priemyselných armatúr, tesnení a parokondenzátnych systémov v Česku.
Prejsť na webovú stránku

RUML Emes s.r.o.

Zastúpenie popredných svetových výrobcov priemyselných armatúr, tesnení a parokondenzátnych systémov na Slovensku.
Prejsť na webovú stránku

RUML Service s.r.o.

Realizácia, prevádzka a údržba technologických zariadení a celkov.
Prejsť na webovú stránku

RUML Industry s.r.o.

Kovovýroba, komplexné spracovanie plechu CNC technológiami.
Prejsť na webovú stránku

RUML Těsnění s.r.o.

Výrobca a dodávateľ tesniacich, izolačných a spojovacích materiálov pre vodárenstvo a priemyselné aplikácie.
Prejsť na webovú stránku

Chcete u nás pracovať?

Ponúkame príležitosť pracovať v dynamicky sa rozvíjajúcej skupine firiem RUML GROUP.

Zobraziť pracovné pozície

Kalendáre RUML Group

Od roku 2022 vydávame vlastné kalendáre s autorskými kresbami, ktoré pre nás ručne kreslí Ivan Kubát.

Zobraziť všetko